Центр реабілітації та соціальної допомоги Логос

У категорії матеріалів: 34
Показано матеріалів: 31-34
Сторінки: « 1 2 ... 5 6 7





Усі ми розуміємо, що наша країна наразі ще не є благополучною державою, де люди захищені від усіх можливих проблем. У ній проживає колоссальна кількість сиріт, тяжкохворих, одиноких матерів, самотніх пенсіонерів та людей з інвалідністю, яким держава не може запропонувати нічого, окрім мізерної пенсії та примітивних «пайків» до свята, існують самі по собі. І це вже не кажучи про бездомних, нарко- та алкозалежних людей, які просто викреслені з життя – іншими словами, ми живемо в метафоричній Спарті, де навіть слабких немовлят кидали зі скелі. Так, у країні є пансіонати для хворих дітей, стареньких людей та людей з інвалідністю, але в більшість із них краще не потрапляти ніколи і нікому, бо той світ існує поза межами реальності і часто є справжнім пеклом для безпомічних громадян.
Українські центри служіння, на жаль, частіш за все мають від держави тільки проблеми. Наприклад, центр Логос, який прийняв багато біженців із Донбасу в 2014 році, не отримав від влади нічого, хоча обіцянок було багато. Але зауважимо, що його діяльність по допомозі переселенцям продовжується вже п’ятий рік, тоді як інші центри переселенців, отримавши чимале державне фінансування, пропрацювали досить недовго. Питання наступне: що саме є справжнім рушієм діяльності подібних закладів?
СТАТТІ ПРО ЦЕНТР | Переглядів: 759 | Додав: shaarelles | Дата: 2019-05-31 | Коментарі (0)

Невід’ємною частиною церкви є її прихожани, можна сказати, що люди, об’єднанні вірою для
спільної молитви, ї є церква. Поодинці вони часом бувають слабкі, часом розгублені, але коли
вірити і об’єднати свої сили разом можна подолати будь-які труднощі і негаразди. Головне вірити
в свої сили, вірити в Господа і підтримувати один одного в важкі моменти життя. Сила і міць
церкви у вчинках її людей. Добрі чи погані вчинки кожної людини формують загальний лад в
громаді. В неділю, 28 січня, під час вранішньої служби було освячено Тетрапод (підставка під головну
храмову ікону), підставку під Євангеліє та допристольну полицю для церковної літератури, що
були придбані на загальний кошт громади, зібраний на благоустрій церкви. Якщо кожен по крихті
зробить свій вклад в досягнення спільної доброї мети, можна багато досягти.

СТАТТІ ПРО ЦЕНТР | Переглядів: 1109 | Додав: stannicdreamer | Дата: 2018-02-14 | Коментарі (0)




В тяжкий для країни час, коли в східній її частині відбуваються бойові дії, військовослужбовцям та
їхнім родинам неабияк потрібна підтримка церкви. Менше ніж за рік слово «капелан» увійшло в
лексикон українців. Коли на передовій ще не було психологів, а волонтерський рух лише
зароджувався, релігійні служителі у камуфляжній формі вже були серед бійців. Їм вдалось
створити особливий феномен, поєднавши в собі ролі постачальників, психологів та священників.
Сьогодні потреба у священиках, про яку говорять військові командири, вперше закріплена
документально. До початку бойових дій на Сході та Півдні країни капелани в армії були
представлені поодинокими служителями. Сьогодні ж в Україні існують три батальйони військових
капеланів, створені як громадські організації, відділи військового духовенства при Церквах та
релігійних громадах. Запроваджений інститут військових капеланів виконує важливу роль у
процесі духовно-патріотичного виховання військовослужбовців.
В четвер, 25 січня, за сприяння релігійної громади храму Преображення Господнього, відбулося
освячення військової частини, що знаходиться на території селища Коцюбинське. Встановлений
Іконостас у відкритом доступі цілодобово, аби кожен військовослужбовець міг зайти, побути на
самоті з Богом та помолитись.
СТАТТІ ПРО ЦЕНТР | Переглядів: 1141 | Додав: stannicdreamer | Дата: 2018-02-14 | Коментарі (0)

Воскресіння Христове дає нам шанс. Духовно відродитися, очиститися і почати нове життя під силу кожному — протоієрей Микола Ільницький
Для цього необхідні лише віра і бажання. Сенс цих зрозумілих кожному, здавалося б простих, слів настоятель Спасо-Преображенського собору в смт. Коцюбинському Київської області, керівник християнського центру "Логос" протоієрей Микола Ільницький розуміє не тільки теоретично. Чудеса духовного зцілення він бачить практично щодня. Керований ним реабілітаційний центр, що займається служінням людям вулиці, унікальний своєю ефективністю. Адже не секрет, що душевні проблеми безпосередньо пов'язані з духовним станом людської душі. І кому як не Церкві займатися душевним лікуванням.
- «Як справляєш гостину, клич убогих, калік, кривих та сліпих, і будеш блаженний, бо не мають вони чим віддати тобі, віддасться ж тобі за воскресіння праведних!» Ці слова можна прочитати в Святому Письмі. Але в реальному житті наш світ частіше керується правилом: «ти мені - я тобі». Ви ж робите все безкорисливо. Звідки беруться сили?
- В основі створення християнського центру "Логос" лежать принципи служіння ближньому і євангельські слова: «любов Христова об'єднує нас». Принцип християнського служіння передбачає безкорисливість, засновану на любові і милосерді. Адже і Христос прийшов у цей світ не для того, щоб Йому служили, а для того, щоб послужити нам. Він навіть помер за нас на хресті і воскрес, щоб ми мали шанс відродитися. І наше завдання - допомогти людям використати цей шанс.
Християнський центр "Логос" був створений у 2003 році. У 2005-му розпочалося служіння в смт Коцюбинському. На початку це були діти-сироти, діти-інваліди, багатодітні сім'ї. Для них організовувалися благодійні акції. Цим людям і сьогодні ми регулярно допомагаємо - роздаємо продукти харчування, одяг, а також на благодійній основі в міру сил частково надаємо медичний супровід і підтримку.
У 2012 році ми розпочали новий етап в житті нашого центру - служіння для людей вулиці. На сьогоднішній день ми будуємо для них благодійну їдальню на 50-70 місць, а також у цьому приміщенні передбачена медична та психологічна підтримка.
Завдання нашого центру - це реабілітація, соціальна адаптація, а також цілісний підхід до зміни життя людини. Адже люди вулиці - це соціальна категорія громадян, які в силу якихось життєвих обставин або ж психосоматичної залежності (алкоголь, наркотики) стали на неправильний життєвий шлях. Завдання центру — допомогти тим, хто оступилися, реабілітуватися, соціально адаптуватися, повернутися до нормального життя - влаштуватися на роботу, створити сім'ю, тобто, почати нове, повноцінне життя.
Звичайно, на цьому шляху багато проблем, багато ще не вирішених питань, тому що доводитися надавати допомогу не тільки у вигляді їжі та одягу, але, перш за все, необхідна невідкладна медична допомога та медичний супровід і надалі, адже люди вулиці, як правило, нездорові і мають цілий букет запущених хвороб. Допомагати у працевлаштуванні і супроводжувати процес оновлення, процес соціальної адаптації теж не просто. Але завдяки волонтерам і добрій волі всіх, хто нам допомагає, з Божою допомогою, багато що вдається зробити.
- Цього літа нас чекає велике свято - 1025-річчя хрещення Русі. Як, на Ваш погляд, відбився цей величезний часовий період на історії нашої країни, менталітеті населення і долях українців?
- Це свято не тільки історичне, але й духовне. Свято, що нагадує нам про духовний статус нашої території - нашої держави і кожного з нас. Ще раз ми згадуємо з величезною вдячністю подію 988 року, ми прославляємо рівноапостольного князя Володимира, адже саме він обрав для нашої історії шлях Христа.
Але слід пам'ятати, що бути християнином - не проста формальність. Це означає прагнути змін зовнішніх і внутрішніх. Бути християнином - означає дозволити собі ту еволюцію душі, духовну еволюцію свідомості, яку задумав для нас Бог. Це означає зробити свій вибір, і цей вибір підтверджувати кожен день. І оскільки наші святі предки зробили цей вибір, сьогодні завдання кожного з нас - підтвердити своїм життям, своїм прикладом те, що ми сповідуємо, те, до чого ми належимо і історично, і духовно.
Подія - ювілей хрещення Русі - нагадує кожному з нас про те, що час рухається, що з плином його видозмінюється образ нашого світу, змінюються і люди, але головне залишається незмінним. І те, що залишається незмінним, - це звичайно ті християнські ідеали, про які говорить Христос кожному з нас. Ідеали правди, милосердя, доброти, служіння і любові. Все це повинно об'єднувати нас, повинно покласти край чварам і непорозумінням. Бо ми діти нашого Єдиного Бога.
У контексті свята ювілею хрещення Русі я хочу привітати всіх з великим святом Пасхи — Світлого Христового Воскресіння. Це перемога над смертю, це тріумф Христової проповіді, це кульмінація Його життя. Апостол Павло говорить, що якщо Христос не воскрес, то віра наша марна. Великдень - надзвичайно радісне свято. Адже всі ми маємо можливість відродитися, духовно очиститися. Кожному з нас дано новий шанс. Це шанс - вірити, шанс - слідувати своїм життям за Христом. Це момент, коли ми виголошуємо разом: "Христос Воскрес! Воістину Воскрес!". Любові, миру, радості, злагоди вам всім, і нехай Господь відкриє нам наші серця.
СТАТТІ ПРО ЦЕНТР | Переглядів: 4542 | Додав: Логос | Дата: 2013-05-04 | Коментарі (0)


1-5 6-10 ... 21-25 26-30 31-34